معرفی دکتر غلامرضا خادمی

اینجانب دکتر غلامرضا خادمی متخصص کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم. در سال 1343 در محیطی نیمه روستایی در خطه سرسبز مازندران (شهرستان سوادکوه) به دنیا آمدم و تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را در محروم‌ترین مناطق کشور به پایان رساندم.

پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی و تخصص از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برای دوره‌های فلوشیپ فوق تخصصی مراقبت‌های ویژه کودکان (PICU) مدتی راهی کشورهای انگلستان و آمریکا شدم و بعضی از دوره‌های آن را نیز در داخل کشور گذراندم. با توفیق خدا توانستم رشته PICU را در دانشگاه مشهد پایه‌ریزی نمایم و هم‌اکنون در کسوت معلمی (دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد) به آموزش فوق تخصصی مشغول هستم. در ساعات صبح در بیمارستان دکتر شیخ و بیمارستان امام رضا (ع) با توجه به تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان، به درمان بدحال‌ترین کودکان که نیاز به مراقبت‌های ویژة پزشکی دارند، می‌پردازم.

در کنار فعالیت‌های علمی، ساعات عصر را به مشاوره و طبابت کودکان در مطب خصوصی خود اختصاصی داده‌ام.

علاقه‌مندم کودکان را با مدرن‌ترین و منطبق بر آخرین روش‌های اثبات شده پزشکی درمان نمایم. به علت تجویز منطقی دارو به عنوان پزشک نمونه انتخاب شده‌ام و هم‌چنان بر عدم تجویز داروهای اضافی اصرار دارم.

چکاب دوره‌ای در سلامت کودک و آگاهی مادران مهم است و برای من آموزش والدین به عنوان بهترین همیار پزشک در مراقبت و درمان کودکان جایگاه ویژه‌ای دارد. در همین راستا می‌خواهم همگان را از نگاه مقطعی به سلامت کودک پرهیز دهم و معتقدم از همین دوران کودکی باید سلامت پیری وی را پایه‌ریزی نمود.

امیدوارم برای خداوند بنده‌ای خالص، برای شاگردانم استادی عالم، برای فرزندان این مرز و بوم طبیبی مطمئن و برای والدین گرامی مشاوری امین باشم.